Objednání : +420 603 994 995 / PO-SO: 8:00 - 21:00

Permanentní make-up

Permanentní make-up a vláskování obočí
Snem každé ženy je ušetřit čas strávený ráno u zrcadla líčením a zakrýváním přirozených nedokonalostí obličeje. Permanentní make-up je nová metoda, která nahrazuje dekorativní kosmetiku za pomoci aplikace (tetování) přírodních pigmentů speciálními přístroji do vrchní vrstvy pokožky.

Jak to funguje?


Půjdeme-li více do hloubky, pak je permanentní make-up metoda dočasného líčení, kdy se do svrchní vrstvy pokožky implantuje přírodní pigment – barvivo. Trvanlivost permanentního make-upu je mezi jedním až čtyřmi roky, ale pozor, doba trvanlivosti je velice individuální (záleží na věku, stavu pokožky, aj.). Díky této technologii lze upravit například velikost, hustotu a šířku obočí (v případě chybějícího obočí ho lze vymodelovat úplně). Oči se zvýrazňují očními linkami nebo je možné upravit jejich tvar či potlačit jejich asymetrii. U rtů lze upravit velikost, probarvení a jejich tvar.


Permanentní make-up obočí 3 techniky

Dokonce i když Vaše obočí nemá 100% hladké linie, šířku a pravidelný tvar, pak pomocí tetování můžete získat krásné obočí, které si nemusíte upravovat každé ráno. Každá z technik se aplikuje individuálně dle charakteristiky tváře a přání klientky. 


Microblading nebo také vláskování obočí

Microblading/vláskování vytváří obočí pomocí tenkých linek, které napodobují skutečné chloupky.Tato technika tetování se provádí speciálním přístrojem a je velmi populární, nevyžaduje žádnou zvláštní péči a obočí vypadá krásně, přirozeně a pravidelně. Tato technika také pomáha zamaskovat jizvy a jiné nedokonalosti pokožky.

Pudrové obočí

Tuto variantu vybírají klientky, které si obočí pravidelně upravují tužkou a stíny na obočí a nevytváří jasné kontury. Barva se aplikuje do přirozeného obočí díky čemuž vypadá objemnější a výraznější. Pudrové obočí je tvořeno velkým množstvím mikroteček, které vyplňují prázdná místa mezi chloupky.

Microblading obočí s pudrovým stínováním

Kombinované 3D tetovaní, které je tvořeno dvěma technikami. Základ obočí je tvořen stínováním se světlejšími odstíny pigmentů a tmavšími odstíny pigmentů se tvoří chloupky technikou microblading/vláskování. Tato technika využívá 8-10 odstínů pigment a ve výsledku je obočí velmi přirozené, ale přitom zesílené a husté.


Permanentní make-up obočí. Doba aplikace a I. korekce


Doba aplikace v saloně je u permanentu obočí 2 hodiny a u následné korekce cca 1 hodina. 4 dny po aplikaci bude barva obočí o 40-60% tmavší než vybraný odstín. Korekce je možná po 4–6 týdnech, kdy se kůže ohojí. Až tehdy uvidíme finální vzhled barvy a můžeme provést případnou korekci.


Jak dlouho vám permanentní make-up vydrží?


Permanentní make-up vydrží přibližně 1,5–2 roky. Obecná trvanlivost provedeného make-upu se odvíjí od několika činitelů s ohledem na druh použité metody, pigmentace, stavu a typu Vaší kůže, metabolismu a věku. U mladších lidi proces obnovení pokožky probíhá poněkud rychleji a proto PMU vydři méně. Ale i spousta dalších věci jako například intenzita působení slunce na vaší pokožku má vliv na trvanlivost make-up. Pokud má klient zájem PM stále udržovat v optimálním vzhledu, nebo má postupem času individuální potřebu mírně změnit tvar či doplnit sytost, doporučujeme následnou korekci provést do tří let od prvotního zákroku.


Jak pečovat o čerstvý permanentní make-up nebo microblading obočí?


U permanentního make-upu obočí jsou obecně otoky zcela výjimečné. V první etapě vypadá PM velmi výrazně, protože pigment smíšený s tkáňovým mokem může ve stroupcích získat tmavé zabarvení. Čerstvě po zákroku nehodnoťte tvar ani barvu, pokožka je podrážděná, oteklá a může dojít k přechodné asymetrii tvaru. Vyčkejte proto až do úplného vyhojení pokožky. Celkově bude obočí světlejší cca o 30–40 %. Kůže se hojí v první etapě cca 5–7 dní. V tomto celém období hojení není doporučené stroupky namáčet, odstraňovat anebo jiným způsobem, či pomocí jakýchkoliv prostředků, zrychlovat proces hojení. Pigment je do pokožky aplikován velmi mělce a v období hojení jej pokožka začíná odlučovat, čímž se vytváří stroupek. Pod stroupkem se hojí pokožka, která do sebe nazpět vstřebává odloučený pigment.


Permanentní make-up rty
Rty jsou významnou součástí obličeje, na kterou si mnoho žen opravdu potrpí. Pozornost okolí je ke rtům přitahována kdykoli mluvíme, takže jejich dokonalý tvar a barva podtrhne osobnost i projev. Permanentní make-up rtů dokáže vyrovnat asymetrii rtů, zvýraznit rty nevýrazné či zakrýt nedostatky způsobené úrazem nebo rozštěpem rtu. Proceduře vždy předchází konzultace a náčrt vašich budoucích rtů. Na základě vstupní konzultace vyberete s certifikovaným odborníkem s ohledem na vaši barvu pleti, barvu vlasů a očí odstín pigmentu tak, aby byl výsledný efekt co nejpřirozenější. Doporučujeme také přinést si s sebou oblíbenou rtěnku nebo tužku na rty, podle které můžeme barvu pigmentu nebo jejich kombinaci vybrat. Představte si to – make-up rtů vždy perfektně provedený, přirozený a bez práce. Takový přidává na sebevědomí 24 hodin denně!

6 technik permanentního make-up rtů

Kontury rtů

Naše klientky, zejména od 40ti let věku, čelí problému s ustupujícím (mizejícím) obrysem rtů. Pro takové ženy je toto vhodnou technikou, která zdůrazní jejich vlastní tvar rtů. Specialista společně s klientkou zvolí barvu pro tetování. Samozřejmě jsou nejvhodnější matné (přirozené) odstíny, které by se měly shodovat s barvou rtů, protože tato barva Vám zůstane po celou dobu. Obrys bude pouze zdůrazňovat již krásné rty, což je ještě více svůdné.

Kontury rtů se stínováním.

Takové 3D tetování předpokládá použití několika odstínů (nejčastěji 5). Odborník dosáhne 3D objem zvýrazněním kontury rtů tmavším pigmentem a celý povrch světlejším pigmentem. Tato metoda je považována za komplikovanou a může trvat i více než 3 hodiny. Díky 3D účinku je možné maskovat různé estetické vady, zejména asymetrii rtů, nepřesný obrys, nedostatečnou nebo nadměrnou úplnost, bledost. V některých případech jsou třeba i dvě návštěvy, aby byl výsledek 3D techniky dokonalý. Na první návštěvě se pomocí permanentního makeupu udělá obrys rtů, během druhé se vyplní celý jejich povrch.

Aquarel lips – stínování rtů

Akvarelové rty - jemná technika konturování rtů, která klade důraz na přirozenost a nemaji vymezené kontury. Barevný pigment z přirozených tlumených odstínů se po celém povrchu rtů stínuje, což vytváří přirozený efekt lesku rtů a nejsou zde vidět přechody. Ve výsledném efektu jsou rty na pohled šťavnatější a vypadají jako po použití balzámu, nebo lesku na rty. Tato metoda je vhodná pro ženy všech věkových kategorií, které chtějí zdobit příliš bledé rty s více šťavnatým odstínem.

Přírodní tetování Naturelle

Tato metoda je vhodná pro zvýraznění tvaru (podtrhne přirozenost rtů) bez výraznější změny tvaru, objemu a barvy. Povrch rtů je co nejblíže k přirozenému, proto specialista pracuje s pigmenty přírodních odstínů a vytváří nenápadný obrys. Barva odstínu je aplikována blízko obvodu rtů, takže změna je velmi nenápadná. Toto tetování je vhodné pro klientky, které chtějí napravit nepatrnou heterogenitu barvy, aby rty byly mírně výraznější a jasnější, aniž by změnily svůj přirozený tvar. Získají přirozenou a diskrétní barvu.

Metoda “Efekt rtěnky”

Tuto verzi tetování vybírají ženy, které se snaží úplně změnit tvar a přirozenou barvu rtů. Jde o moderní styl vytvoření kontury rtů s postupným stínováním rtů do ztracena. Pigment je vybrán v barvě, kterou rády používáte a hlavně vyplní celý povrch rtů a vytvoří efekt nanesené rtěnky. Se správnou volbou barevných odstínů jsou pak rty opticky větší a svůdnější. Díky tomuto tetování nemusíte používat rtěnku každý den.

Permanentní make up linky

3 techniky permanentního make-upu očních linek

Klasické oční linky

Klasické oční linky mohou být aplikované od nejtenčí části u vnitřního koutku oka a rozšiřují se směrem k vnějšímu koutku oka, přičemž nejširší část linky je přímo nad zorničkou. Úzké linky jsou vhodné pro ženy, které nepoužívají tolik make-upu, ale přitom chtějí mít zvýrazněné oči a zachovat přirozený vzhled. Středně široké linky jsou vhodné pro ženy, které používají make-up každý den a chtějí vzhled na hranici přírodního a nalíčeného stylu. Silné linky jsou pro klientky které se výrazně líčí každý den a nevadí jim stále nalíčený vzhled.

Pudrová mikropigmentace: linka mezi řasami. Permanentní zvýraznění řas

Tento styl linek je správná volba pro klientky, které chtějí efekt hustších a výraznějších řas. Efekt zvýraznění řas spočívá v umístění drobných teček mezi řasy vlastní za použití mikropigmentační technologie. Může být použit spolu s klasickými linkami i bez nich. Tato metoda je pro všechny kdo chtějí přirozeně vypadající hustší řasy.

Smokey eye effect eyeliner. Efekt kouřových linek

Kouřový efekt (stejný jako stínování) je nejkomplikovanější styl permanentních očních linek. S tímto stylem můžete vytvořit rozmazaný vzhled jako při použití linky, kterou rozetřete do ztracena. Na okrajích vypadají jako oční stíny. Kouřový efekt vytváří snížená koncentrace pigmentu a její jemné přechody od syté barvy až do ztracena. Tyto linky jsou vhodné pro klientky, které chtějí zachovat jejich nalíčený vzhled 24 hodin denně. Nicméně se doporučuje vybrat světlejší pigmenty, aby výsledek nevypadal agresivně a nevhodně v denních hodinách.